Bu rekorlar bir daha kolay kırılmaz


Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde adeta tarih yazdı. Namağlup grup aşamasını tamamlayan Kartal topladığı 14 puanla da en fazla puan alan takım oldu. Devler Liginde sürpriz yaparak damgasını vurdu.

Beşiktaş, Leipzig’i deplasmanda 2-1 yenerek Şampiyonlar Ligi’nde bir çok rekora da imza attı. Grup aşamasını namağlup bitiren ilk takım olan Siyah-Beyazlılar 14 puan toplayarak Fenerbahçe ve Galatasaray’ın 11 puanlık rekorlarını da tarihe gömdü. Geçen hafta gruptan lider olarak olarak çıkmayı başaran ilk takım olan Kartal, Leipzig maçıyla üç rekor birden kırdı.

Beşiktaş namağlup gruptan çıkan, grup aşamasında en çok gol atan aynı zamanda deplasmanda 3’te 3 yapan ilk Türk Takımı oldu. Beşiktaş yer aldığı G grubunda oynadığı 6 maçın 4’ünü kazanıp 2 tanesinde berabere kaldı ve Şampiyonlar Ligi grup aşamasını yenilmeden bitiren ilk Türk Takımı tarihe geçti. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi grup aşamasında bu sezon oynadığı altı maç sonunda 11 gol atıp bu alanda Türk Takımları adına rekor kırmayı başardı. Siyah-Beyazlılar grup aşamasında oldukça zor bir iş başardı ve deplasmanda oynadığı üç maçı da kazandı. Beşiktaş böylece grup aşamasında deplasmanda 9 puan yapan ilk Türk takım oldu

Monaco 1-2 Beşiktaş

Leipzig 1-2 Beşiktaş

Porto 1-3 Beşiktaş

Bu rekorlar bir daha kolay kırılmaz